• Napoli Uçak Bileti

    Napoli uçak bileti ile şüphesiz ki İtalya’nın en güzel şehirlerinden birisine gideceksiniz. Şehrin tarihi görüntüsü, dar sokakları ve kültürel dokusu turistlerin bir hayli ilgisini çekiyor. Sahip olduğu köklü bir tarihi ile Napoli, aynı zamanda İtalya’nın kültür başkenti olma özelliği ile de öne çıkıyor. Hal böyle olunca da Napoli’de gezilecek ve görülecek yerler oldukça fazla oluyor.
     
    Türkiye'den Napoli’ye direkt uçuşlar Türk Hava Yolları tarafından haftanın her günü olacak şekilde uçak seferleri düzenlenmektedir. Napoli’ye direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Napoli arası direkt uçuşlar yaklaşık 2 saat 25 dakika sürüyor. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Napoli uçak bileti için arama yaparak uçuş sürenizi kolayca hesaplayabilirsiniz. Napoli uçak bileti seçeneklerine hemen göz atabilir ve Napoli uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak en ucuz Napoli uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.

Napoli’de Gezilecek Yerler

Çok sayıda müze, kale ve kiliseye ev sahipliği yapan Napoli, aynı zamanda eşsiz bir liman şehri ve bu yüzden de Akdeniz ve Avrupa ülkeleri arasında öne çıkıyor. Napoli denince akla ilk olarak Vezüv Yanardağı'nın patlamasıyla mezar şehre dönüşen Pompei geliyor. Yaşanan bu patlamanın izlerini görmek için Napoli Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilir ve yapılan kazılarda bulunan taşlaşmış insan bedenlerini, heykel ve mozaikleri görebilirsiniz. Ayrıca Pompei kesinlikle görülmesi gereken bir arkeolojik alan, eğer zamanınız varsa M.S. 79 yılında meydana gelen patlama sonucu yok olan bu şehri yarım saatlik bir tren yolculuğu ile yerinde görebilirsiniz. Tarihi çok eskilere dayanan Kraliyet Sarayı, 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan San Carlo Operası, şehrin ünlü kaleleri Castel Sant Elmo ve Castel Nuovo. Napoli’de görmeniz gereken en önemli yapılardan bazıları. Napoli’nin en renkli caddesi Via Dei Tribunali’den bir kez olsun geçip, şehrin ruhunu derinden hissedebilir, fotoğraf meraklısıysanız da burada çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.


Napoli’de Yaşam

Napoli, M.Ö. 6. yüzyıla kadar uzanan köklü bir tarihe sahip. Günümüzde ise modern mimarisi, tarihsel zenginliği, sanat ve kültür birikimi ile merak edilen bir İtalyan kenti olarak ünlenmiş. Bir liman şehri olan Napoli, sahip olduğu güzellikler ile Akdeniz ve Avrupa ülkeleri arasında öne çıkıyor. İtalya’nın en büyük üçüncü şehri olan Napoli’de çok sayıda tarihi eserlerin yanı sıra, doğal güzellikleri, yakın çevredeki eşsiz adaları, dağları ve nehirleriyle birçok doğa aktivitesi de sunuyor. Napoli’ye kadar gelmişken Pizza’nın ana vatanı kabul edilen Napoli’de ince hamurlu, bol malzemeli çıtır çıtır bir pizza yemeden asla dönmeyin.
 
Napoli, Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Şehirde yaz mevsimi sıcak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. Kış aylarında kar yağışı çok nadir görülür. Yaz aylarında ise hava sıcaklığı 30 derecelerin üzerine çıkar. Napoli uçak biletinizi alırken ilkbahar ve sonbahar mevsimine denk gelecek şekilde seyahatinizi planlarsanız en ideal dönemi yakalamış olursunuz. 

Napoli International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Napoli International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İtalya’nın Napoli şehrinde hizmet veren Napoli International Havalimanı (NAP) aynı zamanda Capodichino Havalimanı olarak da biliniyor. Napoli International Havalimanı, Napoli şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor ve iki terminali ile hizmet veriyor. Her iki terminal binasından da otobüs, araç kiralama ya da taksi gibi çeşitli ulaşım yöntemleri ile Napoli şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Alibus Naples isimli otobüsleri kullanarak Molo Beverello limanına ve Napoli ana tren istasyonuna yaklaşık 15 dakikalık bir yolculukla gidebilirsiniz. Şehir merkezinden Napoli International Havalimanı’na giderken de size en uygun olan ulaşım seçeneğini kullanabilirsiniz. 

Napoli’de Şehir İçi Ulaşım

Napoli’de şehir içi ulaşım oldukça gelişmiş ve ziyaretçilerine çeşitli ulaşım alternatifleri sağlıyor. Napoli’de toplu ulaşım olarak otobüs, metro ve tramvay seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Napoli’de metro hattı kuzey ve güneye ulaşım sağlayan iki ağdan oluşuyor. Şehir merkezinde ulaşım açısından avantaj sağlayan “Unico Napoli” ismindeki ulaşım kartını satın alarak daha hesaplı bir şekilde şehri gezebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz şehir merkezini yürüyerek de gezebilirsiniz çünkü turistik noktalar birbirine yürüme mesafesinde yer alıyor. Seyahat planınızı yaptıktan sonra seyahat tarihinizi seçip size en uygun Napoli uçak bileti için www.seyahatim.com ile arama yapabilirsiniz.

 

Napoli Havalimanı & Napoli Hava Durumu

booked.net