• Viyana Uçak Bileti

    Viyana, coğrafi olarak Avrupa'nın tam kalbinde, Tuna nehrinin kıyısında ve Alp dağlarında konumlanmış, tarihi şehir merkezi UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine kabul edilmiş bir şehir. Sizde en ucuz Viyana uçak biletini seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize en uygun Viyana uçak biletini alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.
     
    Viyana’dan Türkiye’ye direkt ve aktarmalı uçuşlar olmak üzere haftanın her günü karşılıklı olarak seferler yapılıyor. İstanbul-Viyana uçuşunuzu direkt olarak yapmak istiyorsanız Viyana uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları firmaları için bilet bakmanız gerekiyor. İstanbul-Viyana arası uçuş süresi yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden bütçenize uygun en ucuz Viyana uçak biletini arayarak uçuş sürenizi aktarmalı olarak hesaplayabilirsiniz.

Viyana’da Gezilecek Yerler

Orta çağdan kalan ve şehrin sembol yapılarından Doğa Tarihi Müzesi, Sanat Tarihi Müzesi, Aziz Stephan Katedrali, Viyana Devlet Operası, Saray Tiyatrosu, Sisi Müzesi, Belvedere Sarayı ve Ulusal Kütüphane gibi değerli yapılar Viyana’nın en önemli yapılarıdır. Viyana'daki müzeler bölgesi, dünyadaki sayılı müze alanlarından biri olarak kabul ediliyor. Viyana, sarayları ile de ünlenmiş bir şehir. 

Şehrin en önemli sarayı olan Schönbrunn Sarayı, bir dönem Habsburg Hanedanı'nın yazlık sarayı olarak kullanılmış. Günümüzde ülkedeki en önemli kültürel anıtlar sergileniyor. Schönbrunn Sarayı kadar bahçesi de ünlü çünkü Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçesi burada yer alıyor. Sadece bahçesinin yapımı 5 yıl süren ve tam 1200 odaya sahip Schönbrunn Sarayı, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de yer alıyor. Viyana’ya kadar gelmişken dünyaca ünlü müzisyen Mozart’ın bir süre yaşadığı ve sonrasında müzeye dönüşen evini de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca yağmur ormanları örnek alınarak yapılmış olan Kelebek Evi’ni ziyaret ettiğinizde birbirinden farklı renklerde yüzlerce kelebeğin uçuşunu izleyebilirsiniz.


Viyana’da Yaşam

Dünyanın en yaşanabilir kentleri arasında her yıl ilk sıralarda yer alan Viyana, sadece yaşamak için değil tatilinizi geçirmek için de ideal bir şehir. Viyana’da birbirinden güzel saraylar, müze, sanat galerileri, cadde ve meydanlar ile kiliseler bulunuyor. Viyana aynı zamanda müzik ve sanat ile öne çıkan bir şehirdir. W. A. Mozart ve Johann Strauss gibi çok sayıda yetenekli besteci bu şehirde yaşamıştır ve bu yüzden de Viyana, “Müziğin Başkenti” ismiyle anılır. Viyana’da opera dinlemek size Viyana ruhunu derinden hissettirecek. Bu eşsiz şehri keşfetmek için Viyana uçak biletinizi almanız yeterli.
 
Viyana’da karasal iklim hakimdir. Yıllık ortalama sıcaklık 9 derecelerde seyreder. Yaz ayları genellikle sıcak geçer, kış aylarında ise sert bir hava hakim olur. Viyana’ya her zaman gidilebilir ancak havanın en güzel olduğu dönem ilkbahar ve sonbahar mevsimidir. Tek yapmanız gereken Viyana’ya gelmek istediğiniz tarihleri kesinleştirip Viyana uçak biletinizi almak. Artık unutulmaz bir Viyana seyahatine hazırsınız.

Viyana International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Viyana International Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Viyana International Havalimanı (VIE), Avusturya’nın en büyük ve en önemli uluslararası havalimanıdır. Viyana şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta ve merkezin güney batısında yer alıyor. Viyana International Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için otobüs ya da tren seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.
 
Vienna Airport Lines olarak adlandırılan otobüslerle 30 dakikada merkeze gidebilirsiniz. Ayrıca S7 ekspres trenini ya da CAT trenini kullanarak da merkeze gitmeniz mümkün. Eğer tercih ederseniz havaalanından özel transfer hizmetleri ya da araç kiralama seçenekleri de sağlanıyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Viyana International Havalimanı’na size en uygun ulaşım yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

Viyana’da Şehir İçi Ulaşım

Kültürel zenginlikleri ile Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri olan Viyana’da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Kent merkezinde, turistik noktalara yürüyerek ulaşabileceğiniz gibi daha uzak noktalara gitmek için gelişmiş metro, tramvay ve otobüs hatlarından yararlanabilirsiniz. Şehri ağlar ile sarmış toplamda beş metrodan oluşan U-Bahn sistemi en yaygın kullanılan toplu ulaşım şeklidir. Şehrin turistik alanlarını gezmek için alternatif bir ulaşım şekli ararsanız, bisiklet kiralayabilirsiniz. Eğer tercih ederseniz daha hızlı ve rahat bir yolculuk için taksi seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.
 
Viyana seyahat planınızı yaptıktan sonra seyahat tarihinizi seçip size en uygun Viyana uçak biletini seyahatim.com ayrıcalığı ile bulabilirsiniz. 

 

Viyana Havalimanı & Viyana Hava Durumu

booked.net