• Los Angeles Hakkında Genel Bilgiler

  Los Angeles uçak bileti almadan önce Los Angeles ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
   
  Los Angeles, Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biri. Kaliforniya eyaletine bağlı olan Los Angeles, ismini İspanyolca’dan alıyor. “Melekler Şehri” olarak da bilinen şehir, yaklaşık olarak 4 milyon nüfusa sahip. Hemen herkesin izlediği Amerikan filmlerinin çekildiği Hollywood’u da içerisinde barındıran Los Angeles, aynı zamanda birçok Hollywood yıldızının da oturduğu bir şehir.
   
  Los Angeles, 1870’lerde İspanyol din adamları tarafından kurulmuş bir şehir. Daha sonra ise Meksikalılar bölgede yönetimi ele geçirmiş ve bölge bir süre Meksika kontrolü altında kalmış. Ardından ise yönetim Amerikalılara geçmiş olmasına rağmen kentte halen Meksika ve Latin kökenli kültürü hissedebilir, her köşe başında İspanyolca duyabilirsiniz.
  Los Angeles biletinizi almadan önce şehri yakından tanımak istiyorsanız, şehirde uçaktan indiğiniz andan itibaren nereye nasıl gidebileceğinizi anlatan bu kısa rehberimizi okumaya devam edin.

Los Angeles'da Gezilecek Yerler

Los Angeles gezilip görülebilecek yerler açısından oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Hem tarihi hem turistik çok sayıda turistik bölgeyi bünyesinde barındıran Los Angeles, her yıl dünyanın dört bir tarafından milyonlarca gezginin uğrak noktalarından biri oluyor. Sizi o hayalini kurduğunuz Los Angeles uçak biletini almaya ikna edecek turistik noktalardan yalnızca birkaçını listeledik:

 

Hollywood
Hollywood, ünlü film stüdyoları ile tüm dünya tarafından bilinen bir bölge. İçinde barındırdığı Hollywood Bulvarı, Hollywood Şöhretler Kaldırımı ve film oyuncularının evleri ile Los Angeles’ta mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
 
Venice Plajı
Venice Beach, özellikle yazları turist istilasına uğrayan yerlerin başında geliyor. Eski ve rengarenk boyanmış evleriyle görsel bir şölen sunmasının yanı sıra, harika bir plaja da sahip. Sahilde harika bir yürüyüş yapabileceğiniz gibi, temiz denizinde yüzebilirsiniz. Ayrıca etrafta yer alan kafelerde yemek yiyerek tüm gününüzü bu plajda geçirmeniz de mümkün.
 
Santa Monica Plajı
Santa Monica Beach, plaj cenneti Los Angeles’ın sevilen ve çoğunlukla tercih edilen bir başka plajı. Son derece keyifli plaj çevresi, uygun ve kaliteli otelleri ile Santa Monica Beach birçok tatilcinin uğrak noktalarından biri. 
 
Universal Stüdyoları
Universal Stüdyoları, Los Angeles’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Özellikle Amerikan filmlerine hayran olanlar için Jurassic Park, Fast and Furious, Transformers gibi kült filmlerinin görselleriyle filmlerin dünyasına girmek paha biçilemez bir duygu. Oldukça geniş bir alana kurulu olan Universal Stüdyoları, sinema hayranı olsanız da olmasanız da harika vakit geçirebileceğiniz bir yer. 
 
Disneyland
Disneyland, her ne kadar çocuklara yönelik bir eğlence parkıymış gibi gözükse de 7’den 70’e herkesin eğlenebileceği bir masal diyarı olarak, dünyanın en büyük eğlence parklarının arasında yer alıyor. Disneyland’de dönem dönem şenlikler ve çeşitli etkinliklerle karşılaşabileceğiniz gibi, parkın içerisinde yer alan alışveriş merkezi ve restoranlarda da oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 
Tüm bu güzel yerleri gözlerinizle görmek istiyorsanız, aldığınız Los Angeles uçak biletinin sizi hayallerinizin tatiline uçurduğundan emin olabilirsiniz.

Los Angeles'a Nasıl Gidilir? Los Angeles'da Ulaşım Nasıldır?

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ve iş insanını ağırlayan Los Angeles, şehri özellikle uçakla ziyaret etmek isteyenler için oldukça geniş bir ulaşım ağına sahip. Amerika’da bulunan tüm eyaletlerden çok sayıda havayolu şirketinin Los Angeles uçak seferleri bulunduğu için, Amerika içinden Los Angeles’a uçakla ulaşmak oldukça kolay.
 
Türkiye’den Los Angeles’a uzun bir uçak yolculuğu ardından ulaşmak mümkün. Los Angeles’ta bulunan havaalanlarına İstanbul’dan direk uçak seferleri ile yaklaşık olarak 14 – 15 saat süren bir yolculukla ulaşmak mümkün. Ayrıca çeşitli havayolu şirketlerinin Los Angeles’a aktarmalı uçak seferleri bulunuyor. Bu durumda süre, aktarma sayısı ve aktarma yapılan yerde ne kadar bekleme yapılacağına göre değişiklik gösterebiliyor. Aktarmalı Los Angeles uçak biletleriyle zamandan biraz kaybetseniz de, daha uygun fiyatlı uçak bileti bulmanız mümkün olabilir.
 
Los Angeles’ta Şehir İçi Ulaşım
Los Angeles’ta havaalanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor, uçaktan indikten sonra şehre nasıl ineceğinize dair endişe duymanıza gerek yok. Bu alternatifler vasıtasıyla şehrin hemen hemen her noktasına ulaşabilmek mümkün. Her gün 05.00 ile 00.00 arasında çalışan metro ile şehrin her yerine ulaşabilmek mümkün. Los Angeles’te Gold Line, Expo Line, Blue Line, Green Line, Red Line ve Purple Line olmak üzere 6 farklı metro hattı bulunuyor. 
 
Los Angeles havalimanından şehir merkezine ulaşabilmek için alternatif olarak taksiler de bulunuyor. Şehir merkezine yaklaşık olarak 45 Dolar karşılığında gidebilmek mümkün. LAX Floyaway ise havalimanında yer alan, belli duraklardan şehirdeki belli istasyonlara ulaşabileceğiniz alternatif bir raylı ulaşım şekli. Şehrin tüm noktalarına gitmese de, Los Angeles’ta yoğun olarak kullanılan taşıtlar arasında yer alıyor.
 
Havalimanından Los Angeles’ın şehir merkezinin hemen hemen tüm noktalarına gidebildiğiniz metro, taksi, LAX Floyaway, araç kiralama gibi alternatiflerin tamamıyla dönüş yolculuğunda da havalimanına ulaşmak mümkün. Aynı zamanda şehir içi ulaşım da bu alternatifler ile şehrin tüm noktalarına gidilebilir.

 

Los Angeles Havalimanı & Los Angeles Hava Durumu

booked.net