• Manila Uçak Bileti

    Manila uçak bileti alarak çok kültürlü kimliğiyle Güney Asya’nın en renkli ülkelerinden biri olan Filipinler’e gidebilirsiniz. Filipinler’in metropol şehri Manila, sahilleri ve turistik yapılarıyla oldukça dikkat bir şehir. Türkiye'den Manila’ya direkt uçuşlar Türk Hava Yolları tarafından haftanın her günü seferler düzenleniyor. Manila’ya direkt olarak sadece İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Manila yolculuğu için direkt uçuşlar yaklaşık 11 saat 40 dakika sürüyor. Bulunduğunuz şehirden Manila uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. En ucuz Manila uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize en uygun Manila uçak biletini bulabilirsiniz.

Manila'da Gezilecek Yerler

Manila, İkinci Dünya Savaşı’nda zarar gördüğü için şehir merkezindeki tarihi yapıları görmek zor ancak hala görülecek ve gezilecek pek çok yer bulunuyor. Manila’nın Intramuros bölgesi eski şehir bölgesi olarak biliniyor ve şehrin en turistik bölgesidir. Yürüyerek gezebileceğiniz bu bölgede ilk olarak San Augustin Kilisesi’ni göreceksiniz. Burası kilise dışında müze olarak da hizmet veriyor, Filipinler’in en eski yapısı olduğu için de şehirde önemli yerler arasında sayılıyor. Yine bu bölgede yer alan Santiago Hisarı’da görülmesi gereken bir yer. Eski şehir bölgesini hızlıca gezmek isterseniz fayton veya tricycle kullanarak gezebilirsiniz. Manila, müzeler açısından da zengin bir şehir.
 
Tarihsel olayları anlatan tabloların sergilendiği Ayala Müzesi’nde Çin ve Güney Asya’dan getirilen göz kamaştıran seramikleri görebilirsiniz. Şehrin bir diğer değerli yapısı olan Binando Kilisesi, sekizgen çan kulesi ile ilgi çeken barok bir kilise. Manila’nın en ilginç yapısı olarak bilinen ve hindistan cevizi şeklinde tasarlanmış Coconut Sarayı da farklı konseptte müze arayanların ilgisini çekecek. Manila, yeşil alan açısından çok kısıtlı bir şehir. Doğa ile baş başa kalmak için Rizal Park’a gidebilirsiniz. Manila’da turistik gezinizi tamamladıktan sonra alışveriş yapmak için Robinsons Place Mall’e gidebilirsiniz. Burada dünyaca ünlü birçok markayı bir arada bulabilirsiniz. 

Manila'da Yaşam

Filipinler’in en büyük şehri olan Manila; İspanyol, İngiliz ve Amerikan işgali altında geçen 425 yıldan sonra bağımsızlığını kazanan Filipinler’in başkenti olmuş. Manila’da üç ülkenin izlerini hem kültürel olarak hem de mimari olarak görebiliriniz. Filipinler’in kendine özel bir mutfağı olmadığı için farklı kültürlerle harmanlanmış bir mutfak ile karşılaşacaksınız. Manila deniz kıyısında konumlandığı için deniz ürünleri ağırlıklı lezzetleri bulabilirsiniz. Manila’da farklı lezzetler denemek için dünyanın ilk China Town’ı olarak bilinen Binondo’ya gidebilirsiniz. Eğer sokak lezzetleri denemek için kendinizi hazır hissetmezseniz alternatif olarak tropik meyve cennetinde mango, ananas, papaya ve hindistan cevizi gibi tropik meyve çeşitlerini deneyebilirsiniz.
 
Manila’da tropikal iklimin etkisi altındadır. Yaz mevsimi Mart ve Mayıs arasındaki dönemi kapsadığı için Manila en sıcak dönemini bu aylarda yaşar. Haziran ve Ekim ayları arasındaki dönemde ise yağışlar başlar ve tayfunlar görülebilir. Manila’nın Kasım-Şubat arasındaki dönem ise en soğuk zamanlarıdır. Manila’ya gitmek için en iyi dönem Ocak-Nisan aralığındaki aylar olduğu için Manila uçak biletinizi alırken bu döneme denk gelirseniz gezmek için daha uygun bir hava ile karşılaşabilirsiniz.

Ninoy Aquino International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Ninoy Aquino International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Ninoy Aquino International Havalimanı (MNL) şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Ninoy Aquino International Havalimanı’ndan Manila şehir merkezine yolcu servislerini kullanarak yaklaşık 45 dakikada ulaşabilirsiniz. Filipinler’in en popüler toplu ulaşım yöntemi Jeepney ile de Manila şehir merkezine gidebilirsiniz. Ayrıca LRT1 ve LRT2 isimli trenleri ve MRT isimli metro hattını da Jeepney ile aktarma yaparak Manila şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Daha konforlu bir yolculuk için araç kiralayabilir ya da terminal çıkışından taksiye binebilirsiniz. Şehir merkezinden Ninoy Aquino International Havalimanı’na ulaşırken de size en uygun ulaşım yöntemi ile gidebilirsiniz.

Manila’da Şehir İçi Ulaşım

Manila’da şehir içi ulaşımda toplu ulaşım ve taksiler hizmet veriyor. Jeepney adındaki küçük minibüsleri ya da tricycles isimli bisikletler kısa mesafelerde yaygın olarak kullanılıyor. Diğer ülkeler ile kıyaslandığında Manila’da taksi ücretleri oldukça makul fiyatlarda. Bu yüzden eğer ihtiyaç duyarsanız taksi kullanmak da alternatif bir ulaşım yöntemi olabilir. Manila’ya gitmeye karar verdikten sonra size en uygun Manila uçak bileti için seyahatim.com üzerinden arama yapabilirsiniz.

 

Manila Havalimanı & Manila Hava Durumu

booked.net