• Singapur Uçak Bileti

    Tatilinizi modern mimariler arasında ve doğal güzellikler ile birleştirmek istiyorsanız Singapur uçak bileti alabilirsiniz. Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri listesinde her zaman ilk sıralarda yer alan bir ada ülkesi Singapur, dünyanın en fazla ziyaret edilen şehirlerinden biridir.Türkiye'den Singapur’a direkt uçuşlar ile Türk Hava Yolları ve Singapur Hava Yolları tarafından haftanın her günü uçak seferleri düzenleniyor. Singapur’a direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabilirsiniz. İstanbul-Singapur arası direkt uçuşlar yaklaşık 10 saat 20 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Singapur uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. Singapur uçak bileti seçeneklerine hemen göz atabilir ve en ucuz Singapur uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize uygun bileti alabilirsiniz.

Singapur’da Gezilecek Yerler

Singapur’da gezilecek yerler hem modern yapılar hem de doğal yerler açısından oldukça çeşitlidir. Etrafında bulunan orkide ağaçlarından alan Orchard Caddesi üzerinde lüks oteller, gösterişli alışveriş merkezleri, mağazaların, kafe ve restoranların bulunduğu canlı bir yer. Orchard Caddesi üzerinde Singapur Ulusal Müzesi ve Singapur Sanat Müzesi de yer alıyor. Buraya kadar gelmişken şehrin en önemli müzelerini de gezebilirsiniz. Singapur’da bulunan bir yağmur ormanı Bukit Timah Doğal Koruma Alanı, doğa ile baş başa kalmak için ideal bir yer. Dünyada nadir görülen canlı çeşitlerine ev sahipliği yapan parkta ayrıca farklı kuş türlerini barındıran Jurong Kuş Parkı’na da uğrayabilirsiniz. Doğal güzellikleri ve yeşil alanları ile göz kamaştıran Singapur’da, dünyanın en büyük orkide bahçesi Ulusal Orkide Bahçesi bulunuyor. Burada pek çok çeşitte ve renkte orkideyi bir arada göreceksiniz. Singapur’da bulunan bir yağmur ormanı olan Bukit Timah Doğal Koruma Alanı, doğa ile baş başa kalmak için ideal bir yer. Dünyada nadir görülen canlı çeşitlerine ev sahipliği yapan parkta farklı kuş türlerini barındıran Jurong Kuş Parkı’na da uğrayabilirsiniz.

Singapur’da Yaşam

Dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak anılan Singapur’un başkenti yine aynı isimde en büyük şehridir. Singapur’a gittiğinizde uymanız gereken bir kurallar listesi ile karşı karşıya olacaksınız. Kuşlara yem vermek, yere sigara izmariti atmak, sakız çiğnemek, bağırmak ve korna çalmak Singapur’da yasak. Singapur’un kültürünü en iyi şekilde tanımanıza yardımcı olacak Singapur mutfağında özellikle Asya mutfağının izlerini göreceksiniz. Singapur sokaklarında ise Çin mutfağının izlerini bulabilirsiniz. Sokaklardaki seyyar satıcılardan uygun fiyatlı yemek yiyebileceğiniz gibi şehirde çok pahalı ve lüks mekanlar da bulabilirsiniz. 
Singapur tropikal iklimin etkisi altındadır bu yüzden de yılın her dönemi oldukça sıcak ve nemlidir.
 
Singapur’da aylar arasında sıcaklık farklılıkları oldukça azdır ancak Singapur’da yağışlar da oldukça sık görülebiliyor. Bunun nedeni ise Ekvator’a yakın olduğu için Muson yağmurlarının etkisi altındadır. Ekim-Mayıs ayları arasında yağışın şiddeti artabiliyor. Singapur’a gitmek için Nisan-Mayıs ve Ekim-Kasım aylarını tercih ederseniz en iyi zamanı yakalamış olursunuz. Singapur uçak biletinizi alırken hava koşullarını dikkate alarak seyahatinizi planlarsanız gezmek için uygun dönemi yakalamış olursunuz. 

Changi Havalimanı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Changi Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Singapur Changi Havalimanı (SIN), Singapur’un ve Güneydoğu Asya’nın en büyük havalimanıdır. Singapur Changi Havalimanı, Singapur şehir merkezine yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dünyanın en iyi havalimanı ödülünü dört kez alan Changi Havalimanı içerisinde Kelebek Bahçesi ve Bambu Bahçesini kapsayan bir Botanik Parkı, misafirlerine özel sinema ve dijital oyun alanı bulunuyor. Singapur şehir merkezine ulaşım için metro, otobüs, taksi ve shuttle servislerinden birini kullanmak mümkün.
 
Havalimanında üç farklı terminal bulunuyor ve bu terminaller arası ulaşımı sağlayan ücretsiz tramvaylar kullanılıyor. Terminal 1 ve 2’den kalkan MRT isimli treni kullanarak yaklaşık 30 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. Tüm terminallerden hareket eden otobüsler daha hesaplı ama yolculuk süresi bir saati bulabiliyor. Önceden rezervasyon yaptırmak şartı ile shuttle servislerini de kullanabilirsiniz. Singapur şehir merkezinden Changi Havalimanı’na giderken size en uygun olan ulaşım yöntemi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Singapur’da Şehir İçi Ulaşım

Singapur’da şehir içi ulaşım oldukça rahattır. Şehirde yaygın olarak metro ve otobüs kullanılıyor. Oldukça kapsamlı bir metro ağı olduğu için gideceğiniz yere hızlıca ulaşabilirsiniz. Singapur, yaya dostu bir şehir olduğu için birçok noktaya da yürüyerek gidebilirsiniz. Seyahat planınızı yaptıktan sonra seyahat tarihinizi seçip, seyahatim.com ile Singapur uçak bileti araması yaparak size en uygun bileti bulabilirsiniz. 

 

Singapur Havalimanı & Singapur Hava Durumu

booked.net